Dzień bez Samochodu w Skarżysku: bezpłatna komunikacja miejska

Wzorem lat ubiegłych w dniach 16 – 22 września odbywać się będzie kampania Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023, a jej zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu (22 września).

Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu. Jednym z głównych wydarzeń ETM jest Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września. Tego dnia kierowcy namawiani są, aby zostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i skorzystali z komunikacji miejskiej lub też przesiedli się na rowery.

Miasto po raz kolejny zamierza włączyć się w obchody ETM. W związku z tym 22 września (piątek) będzie dniem bezpłatnego korzystania z przejazdów autobusami Miejskiej Komunikacji Samochodowej oraz autobusami Zakładu Komunikacji Samochodowej. Zwolnienia z opłaty będą obowiązywały wszystkich pasażerów, podróżujących autobusami w naszym mieście.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *