Wiadukt, nowe autobusy, tablice informacji pasażerskiej. Trwa realizacja projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”

Gmina Skarżysko-Kamienna jako lider realizuje projekt „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”. To dzięki tej inicjatywie na ulice Skarżyska-Kamiennej wkrótce wyjadą nowoczesne autobusy, ale to nie wszystko. W jej ramach budowany jest także nowy wiadukt nad torami, który zdecydowanie ułatwi komunikację w naszym mieście. Partnerem projektu jest w tym zakresie Powiat Skarżyski.

Na zakończenie tej inwestycji czekamy my, czekają nasi przyszli pasażerowie i zapewne wszyscy mieszkańcy, na czele z kierowcami. Już za kilka miesięcy do naszej dyspozycji będzie wiadukt, dwa szerokie pasy ruchu, nowe, ułatwiające komunikację rondo. Prace przy budowie obserwujemy uważnie i postępy widoczne już każdego dnia, cieszą.

– Inwestycja poprawki komfort i szybkość podróżowania i przemieszczania się pomiędzy dzielnicami – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Elementem tego projektu jest także zakup nowoczesnych autobusów, które służyć będą mieszkańcom na terenie gminy Skarżysko-Kamienna.

– Na dostawę autobusów czekamy z niecierpliwością. Cieszy fakt, że będziemy mogli obsługiwać mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w sposób przystający do współczesnych wymagań. Chcemy, żeby spółka Zakład Komunikacji Miejskiej odpowiadała na potrzeby nowoczesnego, ekologicznego i wygodnego transportu miejskiego – mówi Agnieszka Winiarska, prezes zarządu spółki ZKM w Skarżysku-Kamiennej.

Wartość całego projektu to prawie 50 mln zł. Jest on realizowany z dofinansowaniem unijnym.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *