Trzy z ośmiu nowoczesnych autobusów już w Skarżysku-Kamiennej!

6 grudnia do Skarżyska-Kamiennej dotarły trzy z ośmiu kupionych autobusów. To pojazdy Solaris Urbino 10,5. Na kolejne długo nie będziemy musieli czekać, mają zostać dostarczone już niebawem.

Zakup był możliwy dzięki realizacji projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”. Nowoczesne autobusy będą obsługiwały trasy zarządzane przez naszą spółkę już od 2023 roku.

Urbino to nazwa rodziny w pełni niskopodłogowych autobusów miejskich, która swoją premierę miała w 1999 roku. Najnowsza generacja Solarisów Urbino to kompozycja stylowego designu, niezawodnych i praktycznych rozwiązań, a także gwarancja bezpieczeństwa i ekologicznej eksploatacji. Niepowtarzalny wygląd nadaje im między innymi charakterystyczna, opadająca linia przedniej szyby. Nie tylko stanowi ona wyróżniający element stylistyczny, ale również umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku. Solarisy Urbino z napędem konwencjonalnym wyposażone są w silniki spełniające restrykcyjną normę emisji Euro 6. (solaris.pl).

Warto przypomnieć, że zakup autobusów Solaris to element dużego projektu, w ramach którego właśnie dobiega końca budowa wiaduktu, zostanie także m.in. wybudowana wypożyczalnia rowerów miejskich, na przystankach zaś pojawią się tablice informacji pasażerskiej.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *